A két kínai mitológiai főszereplő körülbelül 8 ezer kilométert utazott, amíg szülőhelyéről, a franciaországi La Machine nevű gyárból a kínai fővárosba érkezett. A Transformers-filmekbe illő, hatalmas gépi installációknak óriási sikerük volt. Az összesereglett közönség döbbenten figyelte, ahogyan a 12 méter magas és 45 tonnát nyomó sárga sárkányló közlekedett és küzdött a hercegnő pókkal. Az utóbbi 20 méterre tudta kinyújtani lábát miközben araszolt, szája pedig időnként habzott és vizet lövellt az ellenfelére.
Bizonyították: mindketten képesek különböző hangok hallatására, vagyis tudnak üvölteni és morogni, szemük olykor vörösbe fordul. A sárkányló, ha kellett, a két hátsó lábára állt, vágtázott és tüzet okádott.
A műsorban a sárkányló egyesíti a ló gyorsaságát és vitalitását a legfőbb hatalmat képviselő sárkány képességeivel. Utóbbi az életerő és a kitartás megtestesítője, ahogyan azt még ma is tanulják a kínai iskolákban - jegyezte meg Francois Delaroziere, a La Machine művészeti igazgatója.
A harc és a balett vegyes koreográfiáját a két óriás százfős személyzete irányította spontán, a közönség reakcióinak függvényében. Az összehangolt mozgást, az ízeltlábú haladását a robotokon helyet foglaló, gyakorlott szakemberek irányították, de a show-t előadóművészek, énekesek és zenészek is színesítették.
A nagyszabású gépi bábjátékkal még napokon át szórakoztatják a fővárosiakat, majd a megarobotok közül a sárkányló marad Pekingben, társa azonban távozik. Egyelőre nem árulták el, hogy hol fog kikötni. Peking két új sztárjával a kínai-francia diplomáciai kapcsolatok felvételének 50. évfordulóját ünneplik Kínában.